Достапни линкови

logo-print

Венецуела: Протерани двајца претставници на Хјуман Рајтс Воч


Венецуела протера двајца претставници на Хјуман Рајтс Воч. Во соопштението на владата на претседателот Хуго чавез се наведува дека тие биле дел од американскиот заговор против Венецуела.
XS
SM
MD
LG