Достапни линкови

logo-print

Њујорк: Федеред петти пат по ред победник на Ју Ес Опен


Швајцарецот Роже Федерер ноќеска петти пат по ред ја освои титулата победник на Отвореното првенство на САД во тенис. Тој во финалето го совлада Британецот Енди Мареј со 3-0 во сетови.
XS
SM
MD
LG