Достапни линкови

logo-print

Софија: Продолжува европската турнеја на државниот секретар на САД Кондолиза Рајс


Американскиот државен секретар Кондолиза Рајс со денешната посета на Бугарија ја продолжува европската турнеја. По престојот во Софија, Рајс ќе отпатува за Грузија.
XS
SM
MD
LG