Достапни линкови

logo-print

Брисел: ЕК ќе објави планови за засилување на антидискриминаторските мерки


Европската комисија денеска во Брисел ќе ги објави плановите за засилување на антидискриминаторските мерки. Се очекува тие да ја подобрат социјалната заштита на работниците и на малцинствата.
XS
SM
MD
LG