Достапни линкови

logo-print

Москва: Медведев побара од парламентот да го отфрли законот за медиуми


Рускиот претседател Дмитриј Медведев побара од Парламентот да го отфрли законот за медиуми, кој се оценува како многу рестриктивен. Тој оцени дека таквиот закон само ќе креира проблеми во нормалното функционирање на медиумите.
XS
SM
MD
LG