Достапни линкови

logo-print

Шарм Ел Шеик: Состанок на министрите за надворешни работи на арапските земји


Денеска во египетското летувалиште Шарм ел Шеик ќе биде одржан состанок на министрите за надворешни работи на арапските земји. Тие ќе ја утврдуваат заедничката позиција во пресрет на најавената блискоисточна мировна конференција во САД.
XS
SM
MD
LG