Достапни линкови

logo-print

Хелманд: Убиени 23 бунтовници во акција за откривање на нелегално оружје


Меѓународните сили во Авганистан во акција за откривање нелегално оружје убиле 23 бунтовници. Акцијата била организирана во повеке места во провинцијата Хелманд.
XS
SM
MD
LG