Достапни линкови

logo-print

Кабул: Ден на независноста на Авганистан


Во Авганистан денеска се одбележува денот на независноста од британското владеење. Претседателот хамид карзаи ан прославата истакна дека закана по безбеднота на земјата се талибанците.
XS
SM
MD
LG