Достапни линкови

logo-print

Исламабад: Пакистанската војска успешно тестирала крстосувачка ракета


Пакистанската војска објави дека денеска успешно тестирала крстосувачка ракета која може да носи нуклеарна воена глава. Ракетата била со дострел од седумстотини километри.
XS
SM
MD
LG