Достапни линкови

logo-print

Бишек: Состанок за унапредување на животниот стандард во Централна Азија


Денеска во киргистанскиот главен град Бишек започна дводневниот состанок на кој ќе се разговара за предизвиците за унапредување на животниот стандард во Централна Азија и Јужен Кавказ. На состанокот учествуваат претставници од владите во овој регион, експерти и невладиниот сектор.
XS
SM
MD
LG