Достапни линкови

logo-print

Ал Диџалија: Убиени 14 лица во напад на куќа на полициски раководител


Напаѓач со огнено оружје уби најмалку 14 лица во нападот врз куќа на полициски раководител во ирачкиот регион Ал Диџалија. Претходно во Курна во две екплозии на автомобили бомби загинаа 15 лица, а 30 тина се повредени.
XS
SM
MD
LG