Достапни линкови

logo-print

Хавана: Фидел Кастро речиси целосно опоравен


Кубанскиот лидер Фидел Кастро е речиси целосно опоравен, изјави за Си Ен Ен, претседателот на кубанското Народно Собрание Рикардо Аларкон. Тој не прецизира кога Кастро би можел да се врати на лидерската позиција.
XS
SM
MD
LG