Достапни линкови

logo-print

Пакистан: Напад врз камп на милитанти


Пакистанската армија извршила напад врз еден камп на милитантите во близина на границата со Авганистан. Владините сили добиле информација дека во тој регион се кријат 30-тина оперативци на Ал Каеда и како што тврдат, во акцијата биле убиени 10-мина милитанти.
XS
SM
MD
LG