Достапни линкови

logo-print

Свет: Ултиматум на Ал Каеда


Ал Каида во Ирак им понуди на Соединетите Држави рок од еден месец за безбедно повлекување на своите војници од таа земја, јавуваат агенциите, повикувајќи се аудио снимка објавена на интернет. ,,Го повикуваме Буш да на је пропушта оваа историска шанса. Одговорот го чекаме за две недели,, вели Абу Омар ал багдади, лидер на самопрогласената од Ал Каида Исламска држава во Ирак.
XS
SM
MD
LG