Достапни линкови

logo-print

Исламабад: Пакистан успешно тестирал проектил


Пакистан соопшти дека успешно тестирал проектил кој може да има нуклеарно полнење. Пакистан и соседна Индија често прават вакви тестови како начин за демонстрирање на воена моќ.
XS
SM
MD
LG