Достапни линкови

logo-print

Флорида: Одложено лансирањето на спејс шатлот Дискавери


Американската вселенска агенција НАСА соопшти дека денеска повторно ќе се обиде да го лансира спејс шатлот Дискавери во вселената. Лансирањето на Дискавери требаше да се случи вчера, но поради лошото време во Флорида тоа беше одложено.
XS
SM
MD
LG