Достапни линкови

Братислава: Самит на ЦЕИ


Лидери на 17 земји од Централна и Југоисточна Европа денеска го завршуваат дводневниот самит на ЦЕИ во Братислава. На дневен ред е ситуацијата во регионот и перспективите со Европската Унија.
XS
SM
MD
LG