Достапни линкови

logo-print

Багдад: Најмалку 20 загинати во бомбашки напад


Најмалку 20 лица загинаа во самоубиствен бомбашки напад пред седиштето на Министесрството за внатрешни работи во Багдад. Повеќето од настраданите, како што се јавува, биле полициски регрути.
XS
SM
MD
LG