Достапни линкови

Њујорк: Пад на цената на нафтата


Цената на нафтата на светскиот пазар падна на околу 50 долари за барел-најниско ниво во изминатиов месец. Тоа беше пропратено со скромна добивка на американскиот стоковен пазар.
XS
SM
MD
LG