Достапни линкови

logo-print

Атина: Поплави во јужниот дел ог Грција


Поројните дождови што го зафатија Балканот предизвикаа поплави на јужниот дел на Грција. Под вода се главните патни правци кои водат кон пристаништето Пиреја, а поплавите предизвикаа и прекин на електричната енергија во реонот на Мегара.
XS
SM
MD
LG