Достапни линкови

Скопје: Земјотрес од четири степени


Изутрината во Скопје беше регистриран земјотрес со интензитет од четири степени според Европската макросеизмичка скала. Епицентарот на потресот бил во скопското подрачје.
XS
SM
MD
LG