Достапни линкови

Индија: Најмалку 28 загинати


Најмалку 28 луѓе загинале во сообраќајна несреќа во северна индија. До неа дошло кога еден патнички автобус од засега напознати причини излетал од патот и се урнал во бездна.
XS
SM
MD
LG