Достапни линкови

logo-print

Украина: 18 повредени при експлозија во продавница


18 луѓе биле повредени при експлозија во една продавница во украинскиот град Черновтси, во близина на границата со Романија. Се претпоставува дека причина за експлозијата била неисправната инсталација за гас.
XS
SM
MD
LG