Достапни линкови

logo-print

Пакистан: Мушараф следниот месец патува во посета на САД


Пакистанскиот претседател Первез Мушараф ке отпатува во Соединетите американски држави следниот месец да се обрати на генералното собарние на Обединетите Нации. Тој на конференцијата особено ќе обрне внимание на опаснсота од тероризам.
XS
SM
MD
LG