Достапни линкови

logo-print

Пекинг: 150 загинати во поплави


Од поплавите во јужна Кина животот го загубија 150 лица, а штетите се проценуваат на 725 милиони долари. Во областа зафатена од поплави живеат 45 милиони луѓе.
XS
SM
MD
LG