Достапни линкови

logo-print

Западен Брег: Најмалку седум жртви во нови судири


Најмалку седумина палестинци биле убиени во операциите на израелските сили на Западниот Брег. До новите насилства дојде откако израелските трупи повторно се распоредија во Витлеем.
XS
SM
MD
LG