Достапни линкови

logo-print

Пекинг: Отворање на канцеларија на Еф Би Ај


Американскиот министер за правдда Џон Ашкрофт денеска присуствуваше на отворање на канцеларија на ЕФ БИ АЈ во Пекинг. Тој ги поздрави напорите на Кина за борба против интернационланиот тероризам.
XS
SM
MD
LG