Достапни линкови

logo-print

Израел: Министерот за одбрана ќе разговара со палестински претставници


Израелскиот министер за одбрана Бенјамин Бен Елизер изјави дека во текот на неделава за безбедносни прашања ќе разговара со палестински претставници. Вчера премиерот Шарон им наредил на израелските сили да ги олеснат рестрикциите за движење на палестинските цивили.
XS
SM
MD
LG