Достапни линкови

logo-print

Синот на претседателот на Јужна Кореа на суд


Најмладиот син на јужнокорејскиот претседател Ким Дае Јунг денеска излезе на суд под обвинување дека примил три милиони долари мито од некој бизнисмен. Инаку, и на вториот син на јужнокорејскиот лидер деновиве треба да му се суди за корупција. Ким Дае Јунг, кој пред четири години дојде на функцијата со ветување дека ќе се бори против корупцијата, деновиве јавно им се извини на граѓаните за ваквото однесување на неговите синови.
XS
SM
MD
LG