Достапни линкови

logo-print

Буш во Нормандија


Американскиот претседател Џорџ Буш ја продолжува посетата на Франција и денеска во Нормандија ке им одаде почест на американските војници кои загинаа за време на Втората Светска Војна. Американските претседатели традиционално ја посетуваат плажата Омаха во чија близина се закопани околу 10 илјади американски војници кои загинаа при нападот на германската одбрана на ,,Денот – Д,, при истоварувањето во Европа.
XS
SM
MD
LG