Достапни линкови

logo-print

Израелски сили поворно во Витлеем


Израелските сили денеска повторно влегоа во Витлеем во потрага по палестински милитанти по четирите бомбашки напади минатата недела. Според израелските воени коментатори, повремените акции и потраги по палестинските екстремисти се помалку ризични од обемната офанзива која беше завршена на Нападниот Брег на 10 мај.
XS
SM
MD
LG